Rozhovor s trenérem po podzimní části Okresního přeboru.

Přečtěte si rozhovor s trenérem mužstva Petrem Vomáčkou!

 

Zdravím trenére. Jak by jsi nám zhodnotil podzimní část, po které se Vaše mužstvo nachází na 3. místě Okresního přeboru. Jak jsi s tímto umístěním spokojený?

Sezónu musím hodnotit kladně, neboť když jsem přicházel, tak jsme byli poslední a já jsem začínal s trénováním. Nikdo nám asi moc nevěřil, že by jsme mohli hrát nahoře tabulky. Kluci ukázali, že ten fotbal umí hrát a jsou právem na 3 místě. Tímto bych jim chtěl poděkovat, protože to je hlavně jejich zásluha. Začátek sezony nám vyšel. Neprohráli jsme několik zápasu, ale ke konci soutěže jsme se malinko přestali soustředit. Moc se netrénovalo a tím pádem jsme některé zápasy ztratili, ale i přes to jsem moc spokojený a ještě jednou všem v klubu děkuji, že mě vlastně pomohli v mojí první sezóně, kdy jsem kloudně nevěděl, co to obnáší. Děkuji.

Ve kterém utkání Tě hráči nejvíce potěšili?

Jednoznačně v derby s Morašicema, protože dokázali zápas otočit a hráli jsme tam velice dobře a pro mě osobně bylo vždy derby největší zápas. Já jsem ho vlastně zažil možná poprvé na straně Cerekvice, protože jsem převážně celou svojí hráčskou kariéru odehrál právě v Morašicích. Proto tam mám moc kamarádů a lidí, kteří mně dali do fotbalu moc a rád se tam vždycky vracím a za to jim chci alespoň touto formou poděkovat. Bylo pro mě důležitý tam vyhrát a kluci to tam odmakali i za cenu některých zranění. Myslím si, že i oni si to náležitě užili, protože v Morašicích se nevyhrává lehce.

Naopak který zápas by jsi nejraději vymazal z paměti?

Určitě předposlední zápas v Horním Újezdě. Hráli jsme tam hrozně a prohráli jsme tam zaslouženě. Domácí více chtěli a my jsme prostě nedokázali odpovědět na jejich snahu.

 

Jak hodně ovlivnilo tým zranění gólmana Vojty Vostrčila v Mladějově?

Já to hodnotím tak, že pro Vojtu to byla katastrofa. Zápasy se vždy nějak odehrají, ale tady šlo o zdraví a to je důležitější než fotbal. O to víc jsem rád, že snad bude v pořádku a já doufám, že nám pomůže v dalších sezónách, protože pro mě to je nejlepší brankář v soutěži. Nedovedu si představit, že by u nás nebyl a doufám, že to nenastane. I tak bych ale chtěl poděkovat Markovi Lněničkovi, že se zhostil role brankáře a zbytek sezóny dochytal až na jeden zápas, který odchytal Davida Blajda, a tímto chci klukům poděkovat.

 

Který z dosavadních soupeřů se ti zatím fotbalově nejvíc líbil?

Jednoznačně Dolní Újezd B. Když jsme pro ti nim hráli, tak mně přišlo, že oni prostě věděli, že u nás vyhrají a hráli úplně v klidu. Je na nich vidět, že mají zkušenosti s vyšší soutěží, a tímto bych jim chtěl pogratulovat k prozatimní první příčce.

Společně s Dolním Újezdem B máte nejméně obdržených branek v soutěži. Je to Váš herní styl zakládat si na obraně?

Už podle rozestavení je vidět, že hrajeme ze zajištěné obrany, ale pro mě je důležitý, aby jsme byli fyzicky připraveni a budeme na tom v zimě zase pracovat.

Můžeš nám už prosím nastínit, jak bude probíhat zimní příprava?

Ano mohu. Přípravu začneme 8. ledna u nás na hřišti. Dále máme naplánované soustředění, které se (snad) uskuteční od 3. do 6. února na našem oblíbeném místě Milovy. A poté začneme trénovat na umělé trávě v Litomyšli, kde máme naplánované 3 přátelská utkání.

Díky trenére za rozhovor.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *